Ewangelia na 22 sierpnia 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 22.08.2022 wg św. Łukasza 1, 26-38 z komentarzem:

Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. Anioł wszedł do Niej i rzekł: «Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami». Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca».

Na to Maryja rzekła do anioła: «Jakże się to stanie, skoro męża nie znam?» Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego».

Na to rzekła Maryja: «Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa». Wtedy odszedł od Niej anioł.

Komentarz do Ewangelii na 22 sierpnia

Jakież musiało być zdziwienie Maryi, gdy przyszedł do niej Anioł i zwiastował, że zostanie matką Boga. Jej plany były przecież zupełnie inne! Co działo się wtedy w jej sercu, jakie myśli krążyły w jej głowie? Zastanów się, jak ty reagujesz na niespodziewane sytuacje w twoim życiu?

Maryja nie zastanawiała się zbyt długo, nie zwlekała z odpowiedzią, nie analizowała. Ona wierzyła Bogu, dlatego mogła odpowiedzieć: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według Twego słowa”. Jak ty przyjmujesz to, co Bóg przygotowuje dla ciebie? Czy potrafisz powiedzieć Bogu „tak”, nawet wtedy, gdy dzieje się coś zupełnie nie po twojej myśli?

Być może masz dokładny pomysł na swoje życie. Dobrze wiesz, czego chcesz i nie przewidujesz w tym planie żadnych zmian. Pomyśl o tym, że Bóg ma dla ciebie dużo lepszą propozycję, lecz wymaga, byś w pewnym momencie zawierzył Mu w ciemno, bez zbędnych pytań, tak jak Maryja… Jesteś gotów? Poproś Boga o to, byś nie trzymał się kurczowo swoich własnych planów, lecz potrafił Mu oddać i zawierzyć każdą chwilę swojego życia.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.