Ewangelia na 22 października 2019 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 22.10.2019 wg św. Łukasza 12, 35-38 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów:

„Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie. A wy bądźcie podobni do ludzi oczekujących swego pana, kiedy z uczty weselnej powróci, aby mu zaraz otworzyć, gdy nadejdzie i zakołacze. Szczęśliwi owi słudzy, których pan zastanie czuwających, gdy nadejdzie. Zaprawdę, powiadam wam: Przepasze się i każe im zasiąść do stołu, a obchodząc, będzie im usługiwał.

Czy o drugiej, czy o trzeciej straży przyjdzie, szczęśliwi oni, gdy ich tak zastanie”.

Komentarz do Ewangelii na 22 października:

Od samego początku w życie człowieka wpisany jest czas oczekiwania. Różne są tęsknoty i rodzaje oczekiwania: rodzice czekają na upragnione dziecko, dzieci czekają na ferie i wakacje, biedni mają nadzieję na lepsze jutro, chorzy oczekują poprawy zdrowia. A ty, czego dzisiaj oczekujesz?

Jezus chwali i błogosławi wspomnianych ludzi, którzy czekają, a serca mają rozpalone i przepełnione miłością do swojego Pana. Wyczekują każdej pory, aby się z Nim zobaczyć i zamienić kilka słów, które rozradują duszę i dadzą nadzieję. Czy ty również odczuwasz głód takiego spotkania?

Oczekuj Pana w każdym czasie, bądź przygotowany na Jego przyjście. Niezależnie od tego, czy przybędzie do ciebie jako małe dziecko, czy poraniony i Zmartwychwstały, tak samo kocha i czeka na spotkanie z tobą, umiłowanym dzieckiem. Bóg pragnie, aby w twoim sercu największa była tęsknota za Jego obecnością i spotkaniem z Nim! Jeśli w swoim sercu odczuwasz pragnienie spotkania z Jezusem, podziękuj Mu za to. Jeśli nie, a chcesz tego, to poproś Boga w króciutkiej modlitwie, aby wzbudził w tobie takie uczucie!

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *