Ewangelia na 22 czerwca 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 22.06.2022 wg św. Mateusza 7, 15-20 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów:

„Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców.

Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, zostaje wycięte i wrzucone w ogień. A więc: poznacie ich po ich owocach”.

Komentarz do Ewangelii na 22 czerwca

Pewnego dnia, gdy wydaje ci się, że już potrafisz odróżnić dobro od zła, szatan zaczyna używać podstępów. Nagle wydaje ci się, że coś jest na pewno dla ciebie dobre, więc nad czym się tu zastanawiać?

Gdzie się nie obrócisz, oferują ci coś wspaniałego: towary, których posiadanie cię uszczęśliwi; rozrywki, w których dominuje kult pięknego ciała, pieniądze, których nie zarobiłeś; leki, które cię uzdrowią; doznanie iluzji, które zapewnią ci używki czy środki odurzające … A skutki? Owoce, pełne goryczy, zatruwające ciebie i twoich bliskich.

Może powiesz: nie wiedziałem. Ale o ludziach, którzy umierają w nędzy, słyszałeś? Powiesz: to nie moja wina. Ale pamiętaj, że znieczulica, to też zły owoc, który cię zatruwa. Gdy staniesz przed kolejnym straganem próżności, dobrze się zastanów: dokąd zaprowadzi cię ta propozycja? Jezus nie ostrzega bez powodu, każde Jego słowo może okazać się słowem skierowanym wprost do ciebie. Poproś Jezusa o dar rozpoznawania tego co dobre i złe, abyś nie dał się oszukać.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *