Ewangelia na 21 maja 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 21.05.2022 wg św. Jana 15, 18-21 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was miłował jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: „Sługa nie jest większy od swego pana”. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać.

Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał».

Komentarz do Ewangelii na 21 maja

„Świat” w tym fragmencie oznacza sposób myślenia i działania oparty na grzechu, w którym dominuje strach, egoizm, lęk. W takim świecie gramy pewną rolę wyznaczoną przez scenariusz grzechu. Jezus dziś chce ciebie zapytać: co jest twym światem wewnętrznym, kto jest w nim najważniejszy, grzech czy Jezus?

Kiedy wybierasz Jezusa i idziesz za Nim, szukasz prawdy, wolności wewnętrznej i miłości, jednocześnie jesteś odrzucony i prześladowany jako ktoś, kto demaskuje i psuje przeciwną grę, w którą bawią się wszyscy. Wewnętrzne zmagania o wolność i czystość duszy wygrywasz jedynie, gdy zapraszasz do tego Jezusa. Jednak nie obędą się one bez potu i łez. Jezus twierdzi, że jest to słuszna droga i pociesza cię mówiąc, iż świat Go pierwszego znienawidził i prześladował.

Odpowiedz sobie na pytanie: czy w swoim życiu wybierasz Jezusa, czy wolisz grać w scenariuszu kreowanym przez grzech? Podziękuj Jezusowi za słowo, które skierowała do ciebie. Proś o odwagę do sprzeciwiania się złu w swoim życiu i kierowania się jedynie Jego Słowem.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *