Ewangelia na 21 kwietnia 2021 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 21.04.2021 wg św. Jana 6, 35-40 z komentarzem:

Jezus powiedział do ludu:

„Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie. Powiedziałem wam jednak: Widzieliście Mnie, a przecież nie wierzycie. Wszystko, co Mi daje Ojciec, do Mnie przyjdzie, a tego, który do Mnie przychodzi, precz nie odrzucę, ponieważ z nieba zstąpiłem nie po to, aby pełnić swoją wolę, ale wolę Tego, który Mnie posłał.

Jest wolą Tego, który Mnie posłał, abym nic nie stracił z tego wszystkiego, co Mi dał, ale żebym to wskrzesił w dniu ostatecznym. To bowiem jest wolą Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, miał życie wieczne. A Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym”.

Komentarz do Ewangelii na 21 kwietnia:

Ludzie mówią, że Bóg jest: sprawiedliwy, kochający, ale również surowy; pilnuje przestrzegania przykazań jak policjant, notuje nasze dobre i złe uczynki jak księgowy, czasami daje prezenty jak dobry wujek, że na wszystko, co dostajemy od Boga trzeba zasłużyć. Jakimi przymiotnikami ty określiłbyś Boga?

Jezus jako pierwszy człowiek mówi do Boga „Abba”. Tak w tamtych czasach dzieci zwracały się do swoich ojców. Słowo „Abba” oznaczało bardzo bliską relację z własnym tatą. Czy potrafisz mówić do Boga „tato”, tak jak Jezus?

Bóg jest kochającym Ojcem wszystkich ludzi – jest to Dobra Nowina, którą nam przynosi Jezus. Nie ma innej prawdy o Bogu od tej, którą głosi Boży Syn. Tylko On zna Boga najpełniej. Czy wierzysz Jezusowi, że Bóg ma takie cechy? Jeżeli uwierzysz słowom Jezusa, masz szansę poznać Boga, który cię kocha i nie chce utracić. Masz szansę poznać Boga prawdziwego, a nie bożka wymyślonego przez ludzi.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.