Ewangelia na 20 lutego 2019 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 20.02.2019 wg św. Marka 8, 22-26 z komentarzem:

Jezus i uczniowie przyszli do Betsaidy. Tam przyprowadzili Mu niewidomego i prosili, żeby się go dotknął.

On ujął niewidomego za rękę i wyprowadził go poza wieś. Zwilżył mu oczy śliną, położył na niego ręce i zapytał: «Czy coś widzisz?» A gdy ten przejrzał, powiedział: «Widzę ludzi, bo gdy chodzą, dostrzegam ich niby drzewa». Potem znowu położył ręce na jego oczy.

I przejrzał on zupełnie, i został uzdrowiony; wszystko widział teraz jasno i wyraźnie. Jezus odesłał go do domu ze słowami: «Tylko do wsi nie wstępuj!».

Komentarz do Ewangelii na 20 lutego:

Każdy potrzebuje ludzi, którzy za nas się modlą, którzy proszą Jezusa, by nas dotknął i uzdrowił. Czy ty również otaczasz modlitwą swoich bliskich, sąsiadów czy współpracowników? Gdy ktoś jest ślepy i głuchy na spotkanie z Jezusem, czy dokładasz starań, by spotkał Jezusa na swej drodze?

Prawdziwe uzdrowienie, wewnętrzne przejrzenie rzadko kiedy odbywa się w blasku fleszy na oczach tłumu. To proces, w którym uczestniczysz sam na sam z Jezusem. Z dala od zamętu. Im dłużej napajasz swój wzrok tym, co nie nasyca, tym więcej będziesz potrzebować czasu, aby ujrzeć wszystko w Bożym świetle. Na ile chcesz pozwolić Jezusowi popracować nad twoim wzrokiem?

Jezus pragnie przywrócić ci jasne i wyraźne widzenie prawd wiary. Dlatego potrzebuje twojego czasu, wyciszenia, oddalenia się od zgiełku i chaosu, choćby na chwilę. Potrzebuje twojego powierzenia się Jego rękom. Zaufaj Mu i pozwól się wyprowadzić ze złudnych wyobrażeń. Zobacz rzeczy stworzone w odpowiedniej proporcji do Stworzyciela. Przez codzienne słuchanie i rozważanie Ewangelii Jezus cierpliwie obmywa twoje oczy. Spróbuj powierzyć się Mu teraz.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *