Ewangelia na 2 stycznia 2018 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 2.01.2018 wg św. Jana 1, 19-28 z komentarzem:

Takie jest świadectwo Jana. Gdy Żydzi wysłali do niego z Jerozolimy kapłanów i lewitów z zapytaniem: «Kto ty jesteś?», on wyznał, a nie zaprzeczył, oświadczając: «Ja nie jestem Mesjaszem». Zapytali go: «Cóż zatem? Czy jesteś Eliaszem?»

Odrzekł: «Nie jestem». «Czy ty jesteś prorokiem?» Odparł: «Nie». Powiedzieli mu więc: «Kim jesteś, abyśmy mogli dać odpowiedź tym, którzy nas wysłali? Co mówisz sam o sobie?» Powiedział: «Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską, jak rzekł prorok Izajasz». A wysłannicy byli spośród faryzeuszów. i zaczęli go pytać, mówiąc do niego: «Czemu zatem chrzcisz, skoro nie jesteś ani Mesjaszem, ani Eliaszem, ani prorokiem?»

Jan im tak odpowiedział: «Ja chrzczę wodą. Pośród was stoi Ten, którego wy nie znacie, który po mnie idzie, a któremu ja nie jestem godzien odwiązać rzemyka u Jego sandała». Działo się to w Betanii, po drugiej stronie Jordanu, gdzie Jan udzielał chrztu.

Komentarz do Ewangelii 2 stycznia:

W dzisiejszej Ewangelii spotykamy Jana Chrzciciela, odpowiadającego na kluczowe pytanie o swoją tożsamość. „Kim jesteś?”, pada pytanie skierowane do niego i do każdego z nas. Odpowiedź Jana nie zatrzymuje pytających na nim samym, ale odsyła do Tego, który Go posłał. Czy ty znalazłeś już swoją odpowiedź? Świadectwo Jana Chrzciciela było jasne i mocne. Był on znakiem zapytania, który poruszał serca i umysły. Zapytaj dziś sam siebie, jak ty świadczysz o Chrystusie? Czy swoim życiem przygotowujesz drogę na ponowne przyjście Pana?

Nie każdy z nas jest Janem Chrzcicielem. Nie każdy wyjdzie na pustynię, by prorokować i nawoływać ludzi do nawrócenia. Ale każdy ma swoją indywidualną misję i każdy na swój sposób ma świadczyć o Chrystusie. Czy jesteś otwarty na to, by codziennie odkrywać tę misję?

Każdego dnia Pan stawia na twojej drodze ludzi, którzy mają pomóc ci Go znaleźć. Dziś postawił na niej Jana Chrzciciela jako osobę, która ma cię pobudzić do zastanowienia się nad twoją wiarą i stylem życia. Niech odwaga i radykalizm Jana Chrzciciela będą dziś dla ciebie impulsem nie tylko do refleksji, ale przede wszystkim do działania.

Źródła: ewangelia.org; modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *