Ewangelia na 2 października 2018 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 2.10.2018 wg św. Mateusza 18, 1-5. 10 z komentarzem:

W tym czasie uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem: Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim?

On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje.

Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie.

Komentarz do Ewangelii na 2 października:

Wyobraź sobie dziecko – małe, nieporadne, uśmiechnięte, ciekawe świata. To dziecko jest także zależne od swoich rodziców. W razie niebezpieczeństwa bardzo szybko wraca w objęcia ojca lub matki. Zostań przez chwilę w tym wyobrażeniu.

Dziecko jest wielkie nie przez to, co samo potrafi zrobić, ale przez więź, jaką posiada z rodzicami. Całe swoje życie zawdzięcza im. Samo z siebie nic nie potrafi, bo jest słabe w obliczu trudności.

W tym fragmencie Ewangelii pojawią się słowa: „aniołowie ich w niebie”. W naszym życiu jesteśmy ograniczeni ludzkimi sposobami poznania. Jednakże, istnieje też inny świat, którego nie widać, ale jest złączony z naszym. Przez krótką chwilę zwróć się do swojego anioła stróża. Porozmawiaj z nim. Bóg dał nam opiekę i kazał aniołom, aby nas strzegli. Zatem, cały czas jesteśmy pod Bożą opieką i nigdy nie jesteśmy sami. W chwilach trudnych pamiętaj o tym, że zawsze twój anioł stróż czuwa nad tobą i dzięki temu możesz stać się dzieckiem Bożym.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *