Ewangelia na 19 stycznia 2023 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 19.01.2023 wg św. Marka 3, 7-12 z komentarzem:

Jezus oddalił się ze swymi uczniami w stronę jeziora. A przyszło za Nim wielkie mnóstwo ludzi z Galilei.

Także z Judei, z Jerozolimy, z Idumei i Zajordania oraz z okolic Tyru i Sydonu szło do Niego mnóstwo wielkie na wieść o tym, jak wiele działał. Toteż polecił swym uczniom, żeby łódka była dla Niego stale w pogotowiu ze względu na tłum, aby na Niego nie napierano. Wielu bowiem uzdrowił i wskutek tego wszyscy, którzy mieli jakieś choroby, cisnęli się do Niego, aby Go dotknąć.

Nawet duchy nieczyste, na Jego widok, padały przed Nim i wołały: „Ty jesteś Syn Boży”. Lecz On surowo im zabraniał, żeby Go nie ujawniały.

Komentarz do Ewangelii na 19 stycznia

Jezus nad wodami Jeziora Galilejskiego szuka schronienia i odpoczynku. Zwolennicy Heroda i faryzeusze zastanawiają się, jak Go zgładzić. Tłum, który spotyka Jezus, nie jest wrażliwy na to, co On przeżywa. Ludzie oczekują od Niego cudów i pomocy. Są natarczywi, do tego stopnia, że Jezus musi zapewnić sobie łódkę, by schronić się przed tłumem. A ja – na ile wsłuchuję się w potrzebę Jezusa, na ile w swoim sercu daję Mu miejsce odpoczynku i wytchnienia?

Tłum, który idzie za Jezusem, słyszał o uzdrowieniach, jakich dokonuje. Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych, więc Jezus leczy ciało, duszę, uzdrawia i uwalnia od mocy złych duchów. Czyni tak zawsze, nawet wtedy gdy sam potrzebuje chwili ukojenia. Jak często potrafisz bezinteresownie szukać obecności Jezusa w swoim życiu, dziękując Mu jednocześnie za to, co uczyni dla ciebie?

Każdy potrzebuje w życiu dobra w bardzo różnych postaciach. Często chodzi o drobne gesty, na przykład chwilę poświęconej uwagi, uśmiech, zrozumienie… Jezus tak wiele czyni dla mnie i dla ciebie. Co moglibyśmy dzisiaj uczynić dla Jezusa? Pozwól Jezusowi znaleźć dzisiaj schronienie w twoim sercu. W chwili modlitwy zaproś Go do siebie.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *