Ewangelia na 19 sierpnia 2017 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 19.08.2017 wg św. Mateusza 19, 13-15 z komentarzem:

Przynoszono do Jezusa dzieci, aby włożył na nie ręce i pomodlił się za nie; a uczniowie szorstko zabraniali im tego.

Lecz Jezus rzekł: «Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie».

Położył na nie ręce i poszedł stamtąd.

Komentarz do Ewangelii 19 sierpnia:

Na modlitwie to nie ty, ale Jezus wszystko prowadzi, dlatego wróć jeszcze raz do Ewangelii i chłoń Jego obecność. Uczniowie zabraniali dzieciom przychodzić do Jezusa. Dlaczego? Może dlatego, że takie dziecko nie do końca rozumie, kim jest Mistrz. Uważali, że nie jest godne przebywania w pobliżu i dotykania Chrystusa. W swoim zachowaniu uczniowie byli oschli. Czy takiej postawy oczekuje od nich i od ciebie Jezus?

Zamknij oczy i wyobraź sobie tę sytuację. Pomyśl, ile razy byłeś szorstki, nieczuły dla ludzi ubogich, skrzywdzonych lub właśnie dzieci, które tak bardzo potrzebują twojej miłości. Zastanów się, również ile razy ty z ufnością dziecka zwracałeś się do Boga i biegłeś w Jego ramiona?

Jezus pozwala przychodzić do siebie dzieciom, wyobraź sobie, że to ty jesteś tym dzieckiem, słabym, potrzebującym pomocy, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom. Jezus chce, byś przyszedł do Niego, kładzie na ciebie swe ręce i błogosławi, bo „do takich bowiem należy Królestwo Niebieskie”. Spójrz na Jezusa jako miłosiernego, wrażliwego i czułego Ojca, który chce twojej obecności tu i teraz!

Źródła: ewangelia.org; modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *