Ewangelia na 19 października 2018 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 19.10.2018 wg św. Łukasza 12, 1-7 z komentarzem:

Kiedy wielotysięczne tłumy zebrały się koło Jezusa, tak że jedni cisnęli się na drugich, zaczął mówić najpierw do swoich uczniów: „Strzeżcie się kwasu, to znaczy obłudy faryzeuszów. Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

Lecz mówię wam, przyjaciołom moim: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą. Pokażę wam, kogo się macie obawiać: Bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie.

Czyż nie sprzedają pięciu wróbli za dwa asy? A przecież żaden z nich nie jest zapomniany w oczach Bożych. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli”.

Komentarz do Ewangelii na 19 października:

Bóg ogarnia wszystko swoją miłującą uwagą. Jest obecny w każdym miejscu, w każdym czasie, w każdej sytuacji. Zawsze jest przy tobie, choć może nie masz świadomości Jego bliskości. W tej chwili też jest obok ciebie, uświadom sobie Jego obecność, uciesz się z faktu, że Stwórcy całego świata nie jest obojętny twój los.

Jezus nazywa cię swoim przyjacielem. Pragnie pomagać ci mądrze przeżywać każdy dzień i ufać Jego słowu w każdej sytuacji. On ostrzega cię przed niszczycielskim działaniem złego ducha, który robi wszystko, by zakłamać rzeczywistość, w której żyjesz, aby „zakwasić” także twoje życie duchowe.

Religijność faryzeuszy była zakłamana, obłudna. Uważali, że wierzą w Boga i znają Jego słowa, jednak ich postawa nie podobała się Jezusowi. Przestrzegał swoich uczniów przed religijnością na pokaz. Czy zauważasz myśli, które kuszą cię do przyjmowania postawy faryzeusza. Jakie to są myśli? Podziękuj Jezusowi za Jego troskę o ciebie i twoje wieczne szczęście. Proś Go, aby Jego moc chroniła cię od zasadzek złego ducha.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

1 komentarz do “Ewangelia na 19 października 2018 z komentarzem

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *