Ewangelia na 18 maja 2020 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 18.05.2020 wg św. Jana 15, 26-16, 4a z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów:

„Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku. To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze. Wyłączą was z synagogi. Ale nadto nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu.

Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie. Ale powiedziałem wam o tych rzeczach, abyście, gdy nadejdzie ich godzina, pamiętali, że Ja wam o nich powiedziałem”.

Komentarz do Ewangelii na 18 maja:

Świadectwo naszej wiary jest nieodłącznie związane z obecnością Ducha Świętego. To On uzdalnia nas do modlitwy, której nie potrafimy sami z siebie wyrazić słowami, On jest źródłem naszych dobrych pragnień, naszej tęsknoty za Bogiem. Będąc otwartymi na Jego natchnienia, jesteśmy w stanie pokazywać naszym życiem to, co jest w głębi serca każdego z nas: Bożą obecność. Jak często modlisz się do Ducha Świętego? Jak wygląda twoja relacja z Nim?

W trudnych sytuacjach życiowych zadajemy sobie pytania o sens i cel. Mogą pojawiać się wątpliwości w wierze. Jezus wiedział, jak trudne chwile czekają Jego uczniów, kiedy On odejdzie, dlatego zapewnił ich o pocieszeniu ze strony Ducha Świętego i przygotował to, co ma się wydarzyć. Jak zachowujesz się w chwilach zwątpienia? Uciekasz czy powierzasz Panu swoje rozterki?

W naszych codziennych realiach możemy nie dostrzegać faktu, jak bardzo słowa Jezusa o prześladowaniach są aktualne także dziś. W wielu krajach świata wyznawanie Chrystusa karane jest śmiercią, w innych publiczne przyznawanie się do wiary jest niemożliwe w imię źle rozumianej tolerancji. Dla nas jest to obce. Przyzwyczailiśmy się do życia w komforcie i świadomości, że w każdej chwili można udać się do pobliskiego kościoła na adorację. Czy pamiętasz w swoich modlitwach o tych, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary? Powierz Panu to, co pojawiło się w twoim sercu podczas tej modlitwy. Pomódl się także za chrześcijan, którzy są prześladowani.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *