Ewangelia na 17 sierpnia 2020 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 17.08.2020 wg św. Mateusza 19, 16-22 z komentarzem:

Pewien człowiek podszedł do Jezusa i zapytał:

„Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?” Odpowiedział mu: „Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowuj przykazania”. Zapytał Go: „Które?” Jezus odpowiedział: „Oto te: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, czcij ojca i matkę oraz miłuj swego bliźniego jak siebie samego”.

Odrzekł Mu młodzieniec: „Przestrzegałem tego wszystkiego, czego mi jeszcze brakuje?” Jezus mu odpowiedział: „Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i daj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!” Gdy młodzieniec usłyszał te słowa, odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Komentarz do Ewangelii na 17 sierpnia:

Każdy z nas ma swoją hierarchię ważnych problemów życiowych. Z częścią próbujemy poradzić sobie sami. Z innymi zwracamy się do znajomych lub przyjaciół. Być może są też takie, których rozwiązania szukamy u różnych ekspertów. Zastanów się przez chwilę nad pytaniami, które dla Ciebie są najważniejsze. Czego one dotyczą? Czy są wśród nich pytania o to, jak żyć, o twoją przyszłość?

Najważniejsze problemy chcemy rozwiązać jak najlepiej. Szukamy pomocy ludzi znających się na rzeczy. Słuchamy rad osób, które mają podobne doświadczenia. Czytamy opinie w internecie i próbujemy je zweryfikować. A jak jest z tymi najważniejszymi dla Ciebie pytaniami? Czyjej pomocy przy ich rozwiązaniu szukasz: specjalistów czy szarlatanów?

Czasem żeby osiągnąć cel trzeba wielu wyrzeczeń. Popatrz na sportowców: osiągnięciu sukcesów podporządkowują całe swoje życie. Intensywne treningi, diety, rezygnacje z wielu przyjemności. Jednak cel jest dla nich ważniejszy i potrafią dla niego zostawić inne rzeczy. W tych najważniejszych dla Ciebie sprawach do kogo jesteś bardziej podobny: do młodzieńca z dzisiejszej Ewangelii, czy do sportowców? Co jest Ci najtrudniej zostawić? Porozmawiaj z Panem Jezusem o tym, co jest dla Ciebie najważniejsze. Jeśli chcesz, możesz poprosić o łaskę uporządkowania tych pragnień, albo o siły do ich realizacji.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *