Ewangelia na 16 czerwca 2023 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 16.06.2023 wg św. Mateusza 11, 25-30 z komentarzem:

W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: „Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić.

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem słodkie jest moje jarzmo, a moje brzemię lekkie”.

Komentarz do Ewangelii na 16 czerwca:

Bóg objawia się prostaczkom, a więc ludziom o prostych, pokornych sercach. Taki Boży prostaczek nie kalkuluje, nie sprawdza, nie bada wszystkiego, ale kocha i ufa Bogu. Swoją postawą przypomina dziecko bezgranicznie ufające rodzicom. Jaka jest twoja postawa w relacji z Bogiem?

Każdy człowiek czuje się czasem utrudzony i obciążony codziennymi troskami. Jezus pragnie przyjść nam z pomocą, dodać sił, ukoić w cierpieniu. Pragnie przywrócić radość. Tylko trzeba do Niego przyjść. Co jest twoim największym ciężarem? Skąd czerpiesz siły do codziennego życia?

Jezus nie obiecuje, że zabierze z naszego życia cały trud i wszystkie troski. One są nam potrzebne do naszego wzrostu. Jezus zaprasza, by wziąć Jego słodkie i dające ukojenie jarzmo. Przypomnij sobie sytuację, gdy ciężko pracowałeś kierowany miłością do drugiego człowieka. Jakie uczucia towarzyszyły owocom twojej pracy?

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *