Ewangelia na 15 października 2021 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 15.10.2021 wg św. Łukasza 12, 1-7 z komentarzem:

Kiedy ogromne tłumy zebrały się koło Jezusa, tak że jedni cisnęli się na drugich, zaczął mówić najpierw do swoich uczniów:

„Strzeżcie się kwasu, to znaczy obłudy faryzeuszów. Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a co w izbie szeptaliście do ucha, głoszone będzie na dachach.

A mówię wam, przyjaciołom moim: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic już więcej uczynić nie mogą. Pokażę wam, kogo się macie obawiać: bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie! Czyż nie sprzedają pięciu wróbli za dwa asy? A przecież żaden z nich nie jest zapomniany w oczach Bożych. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli”.

Komentarz do Ewangelii na 15 października

Obłuda faryzeuszy polegała na tym, że z jednej strony: byli hiper-poprawni wobec Prawa Mojżeszowego, z drugiej jednak, wydawali się gardzić innymi ludźmi. Ślepa troska o Prawo utrudniała im możliwość stanięcia w prawdzie o sobie samych. Jaka jest prawda o twoim sercu? Czy nosisz w sobie coś, o czym boisz się nawet pomyśleć?

Nosimy w sobie tajemnice, bo boimy się osądzania. Czasem nawet sami przed sobą lękamy się przyznać do tego, co czujemy lub myślimy, bo sami dla siebie bywamy najbardziej surowymi sędziami. Co czujesz na myśl o tym, Jezus może dodać ci odwagi i uwolnić cię z tej spirali lęku i oskarżeń?

Nawet mały wróbelek, który w czasach Jezusa kosztował tyle, co nic, jest niezwykle ważny dla Boga. A co dopiero Ty! Dla Niego ważny jest nawet każdy twój najmniejszy włos. Co rodzi się w twoim sercu, gdy słyszysz Jego słowa: “Nie bójcie się, jesteście ważniejsi niż wiele wróbli”? Spróbuj opowiedzieć Bogu, co rodzi się w swoim sercu, na tyle szczerze na ile teraz jest to możliwe.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *