Ewangelia na 15 maja 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 15.05.2022 wg św. Jana 13, 31-33a. 34-35 z komentarzem:

Po wyjściu Judasza z wieczernika Jezus powiedział:

«Syn Człowieczy został teraz otoczony chwałą, a w Nim Bóg został chwałą otoczony. Jeżeli Bóg został w Nim otoczony chwałą, to i Bóg Go otoczy chwałą w sobie samym, i to zaraz Go chwałą otoczy. Dzieci, jeszcze krótko jestem z wami. Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie.

Po tym wszyscy poznają, że jesteście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali».

Komentarz do Ewangelii na 15 maja

Dobra Nowina Jezusa jest taka, że On ciebie kocha. Słyszysz ją każdego dnia. W niej Jezus obejmuje to wszystko, co w tobie stare i pozbawione miłości. Nie wymaga wiele. Chciałby tylko, abyś pozwolił Mu kochać ciebie – to co w tobie kruche, słabe i trudne. Ale też kochać to, co w tobie najcenniejsze, co stanowi twoją moc i siłę. W jaki sposób dopuszczasz dzisiaj Dobrą Nowinę do swojego życia?

Miłość stanowi fundament relacji Jezusa i człowieka. Miłość Jezusa do człowieka. Logika tej miłości jest często inna niż logika zwykłej miłości ludzkiej. Jezus cię kocha i właśnie dlatego ciebie też zaprasza do miłości. Jak brzmi nowe przykazanie miłości dla ciebie na dzisiaj?

A może jest tak, że stwarzasz miłość na własna miarę? I może czasem Jezusowi trudno przemówić do twojego serca? Słuchając kolejny raz tekstu Ewangelii wsłuchuj się w logikę Jezusowej miłości. Ta miłość nie ma cię odsuwać od życia. Ona ma cię coraz pełniej w tym życiu zanurzać. Jako chrześcijanin jesteś objęty testamentem Jezusa, którym jest nowe przykazanie miłości. Na koniec modlitwy porozmawiaj z Nim o tym, jak przyjmujesz ten testament miłości w codziennym życiu.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *