Ewangelia na 15 maja 2021 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 15.05.2021 wg św. Jana 16, 23b-28 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów:

„Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: O cokolwiek prosilibyście Ojca, da wam w imię moje. Do tej pory o nic nie prosiliście w imię moje: proście, a otrzymacie, aby radość wasza była pełna. Mówiłem wam o tych sprawach w przypowieściach. Nadchodzi godzina, kiedy już nie będę wam mówił w przypowieściach, ale całkiem otwarcie oznajmię wam o Ojcu.

W owym dniu będziecie prosić w imię moje, i nie mówię wam, że Ja będę musiał prosić Ojca za wami. Albowiem Ojciec sam was miłuje, bo wy Mnie umiłowaliście i uwierzyliście, że wyszedłem od Boga. Wyszedłem od Ojca i przyszedłem na świat; znowu opuszczam świat i idę do Ojca”.

Komentarz do Ewangelii na 15 maja:

Izraelici dobrze znali Boga z opowiadań. Cała ich historia jest opowieścią o Bogu ‒ strasznym i potężnym, obrońcy i sprawiedliwym sędzim. Jezus, mówiąc o Ojcu swoim życiem i nauczaniem, otwiera ich serca na radość przebywania z kimś dobrym. Oswaja z bliskością, mówi: „proście o cokolwiek chcecie, aby radość wasza była pełna”. Jak reagujesz, gdy słyszysz o tak odmiennych obrazach Boga?

Jezus często mówił do ludu w przypowieściach, pobudzał do myślenia, a chętnym wyjaśniał wątpliwości. Teraz przygotowuje uczniów na wielkie spotkanie. Uważa, że są gotowi pojąć i przyjąć całą prawdę o Ojcu. Czy jesteś gotowy stanąć w ich gronie?

Czasem boimy się prosić, szczególnie o coś dla siebie. Szukamy jakiejś formy wsparcia u kogoś, kto naszym zdaniem więcej może. Jezus, wracając do Nieba, przekonuje: proście Ojca w moje Imię. Zachęca, wskazując wyłącznie na miłość do Niego i wiarę, ponieważ to właśnie miłość i wiara w Syna Bożego otwiera serce Jego Ojca i prowadzi do bliskości z Nim. Imię Jezus jest przepustką. Czy ufasz, że to wystarcza? Proś Boga, w imię Jezusa, którego kochasz i któremu ufasz bezgranicznie, o wszystko, o cokolwiek chcesz, a radość twoja będzie pełna.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *