Ewangelia na 15 lipca 2024 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 15.07.2024 (Mt 10,34-11,1) z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich apostołów: „Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; «i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy». Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.

Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. Kto przyjmuje proroka jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma. Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody”. Gdy Jezus skończył dawać te wskazania dwunastu swoim uczniom, odszedł stamtąd, aby nauczać i głosić Ewangelię w ich miastach.

Komentarz do Ewangelii na 15 lipca:

Pomyśl o osobach, z którymi masz dobre relacje. Wyobraź sobie, jak razem jecie, pijecie, rozmawiacie, pracujecie, spędzacie wolny czas. Przypomnij sobie, jak dobrze się czujesz w takich momentach. Pomyśl o tęsknocie, jaka budzi się w tobie, gdy jesteś daleko od tych, których kochasz.

Jezus nie namawia do walki, ale zwraca uwagę, że nie przyszedł, aby zbudować wymarzony przez ludzi idealny porządek na ziemi. Chrystus nie chce, abyśmy się okłamywali, że pójście za Nim pozbawi nas wszelkich problemów. Warto jednak narazić swoje życie i relacje dla poznania Jezusa Chrystusa, który jest bardziej prawdziwy niż ten świat i jest drogą do życia, którego w głębi serca każdy z nas pragnie.

Jak wyglądałby świat, gdyby wszyscy ludzie żyli Ewangelią, gdyby wszyscy byli przepełnieni Bożym pokojem? Czy zadajesz sobie takie pytania? Czy masz tęsknotę za światem doskonałym, pełnym zgodny i szacunku? Posłuchaj raz jeszcze tego, co mówi Jezus, wcielony Bóg. Na koniec tej modlitwy podziękuj Bogu za jedną myśl, która była dla ciebie najważniejsza w tym rozważaniu.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *