Ewangelia na 15 lipca 2021 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 15.07.2021 wg św. Mateusza 11, 28-30 z komentarzem:

Jezus przemówił tymi słowami:

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem słodkie jest moje jarzmo, a moje brzemię lekkie”.

Komentarz do Ewangelii na 15 lipca:

Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam Jezusa pełnego ciepła, życzliwości, miłości i łagodności. Jego słowa przygarniają tych najbardziej utrudzonych, najbardziej cierpiących. To najuboższy człowiek jest dla Niego najważniejszy.

Każdego dnia zmagasz się z wieloma problemami. Myślisz, że jesteś sam, że nikogo nie obchodzi, co czujesz, z czym sobie nie radzisz? Zobacz, Pan Jezus czeka, to On pragnie zabrać każde poczucie beznadziei, bezsilności. Myślisz, że Jezus jest obojętny? Nie! On czeka. Czeka na twoje otwarte serce, które przestanie walczyć samotnie. Jezus czeka, aż zostawisz to wszystko Jemu. Jezus będzie twoim towarzyszem i nigdy cię nie zostawi.

Jezus oddał życie nie tylko za twojego znajomego, sąsiada. Oddał życie za ciebie, bo tak bardzo cię kocha. Ty także masz szczególne miejsce w Jego sercu. Kocha cię jak nikt inny, Jego słowa pokazują, że miłość Jezusa to miłość najczystsza, w której nie znajdziesz ani odrobiny egoizmu, lęku. Podziękuj Jezusowi za to, że On nigdy nie pozostawia cię samego z twoimi problemami, z tym, co ciągnie cię w dół. Powiedz Jezusowi, o tym, co jest najbardziej bolesne w twoim życiu, oddaj to w Jego ręce, bo On czeka.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *