Ewangelia na 15 grudnia 2021 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 15.12.2021 wg św. Łukasza 7, 18b-23 z komentarzem:

Jan przywołał do siebie dwóch spośród swoich uczniów i posłał ich do Jezusa z zapytaniem:

„Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?” Gdy ludzie ci zjawili się u Jezusa, rzekli: „Jan Chrzciciel przysyła nas do Ciebie z zapytaniem: Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?” W tym właśnie czasie Jezus wielu uzdrowił z chorób, dolegliwości i uwolnił od złych duchów; także wielu niewidomych obdarzył wzrokiem.

Odpowiedział im więc: „Idźcie i donieście Janowi to, co widzieliście i słyszeliście: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci zostają oczyszczeni i głusi słyszą; umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto nie zwątpi we Mnie”.

Komentarz do Ewangelii na 15 grudnia

Wysłani przez Jana Chrzciciela uczniowie poszukują odpowiedzi u Jezusa. Wyczekują potwierdzenia swoich oczekiwań co do Jego osoby. Pragną umocnienia swojej nadziei i wiary. Początkowo Jezus nie udziela konkretnej odpowiedzi, lecz w trakcie swojej publicznej działalności dokonuje znaków i cudów. Zastanów się przez chwilę: Jakie są twoje oczekiwania wobec Jezusa? Zobacz, z czym dziś Jezus przychodzi do ciebie – co ci ukazuje.

Osobiste doświadczenie uczniów oglądania znaków czynionych przez Jezusa prawdopodobnie zatrzymuje ich i skłania do myślenia. Ponadto rodzi i umacnia ich wiarę. Jezus nie zatrzymuje się tylko na tym, co zewnętrzne – na znakach, ale zachęca uczniów do opowiedzenia o własnym doświadczeniu Bożego działania. Jak reagujesz na znaki, których doświadczasz? Jak i przed kim dzielisz się swoim osobistym doświadczeniem Boga?

Prośba o upewnienie, że Jezus jest Mesjaszem, skrywa się w wielu sercach. Każdy odczytuje Boże działanie w jedyny, niepowtarzalny sposób, w zgodzie ze swoją wrażliwością. Jezus mówi, że szczęśliwy jest ten, kto w Niego nie zwątpi. U kogo szukasz odpowiedzi na swoje pytania, wątpliwości i rozterki? Czy wciąż na nowo wsłuchujesz się w słowa, które kieruje do ciebie Bóg? W krótkiej, spontanicznej modlitwie podziękuj Bogu za znaki i cuda, które czyni w twoim życiu.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *