Ewangelia na 14 stycznia 2023 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 14.01.2023 wg św. Marka 2, 13-17 z komentarzem:

Jezus wyszedł znowu nad jezioro. Cały lud przychodził do Niego, a On go nauczał.

A przechodząc, ujrzał Lewiego, syna Alfeusza, siedzącego na komorze celnej, i rzekł do niego: „Pójdź za Mną!” Ten wstał i poszedł za Nim. Gdy Jezus siedział w jego domu przy stole, wielu celników i grzeszników siedziało razem z Jezusem i Jego uczniami. Wielu bowiem było tych, którzy szli za Nim. Niektórzy uczeni w Piśmie, spośród faryzeuszów, widząc, że je z grzesznikami i celnikami, mówili do Jego uczniów: „Czemu On je i pije z celnikami i grzesznikami?”

Jezus, usłyszawszy to, rzekł do nich: „Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem, aby powołać sprawiedliwych, ale grzeszników”.

Komentarz do Ewangelii na 14 stycznia

Jezus zaprosił Lewiego do wspólnej drogi. Popatrzył na niego z miłością, zaprosił po imieniu – wybrał właśnie jego. Czy pamiętasz sytuacje, kiedy Pan spojrzał na Ciebie w taki sposób? Czy pamiętasz kiedy „wstałeś” i „poszedłeś” za Nim?

Lewi zaprasza Jezusa do swego domu, do swojej codzienności. Nie ukrywa przed Nim niczego – mówi: „właśnie tak wygląda moje życie, moi przyjaciele”. Nie wstydzi się tego, co składa się na jego „świat”. Pan z radością wchodzi w tę sytuację. Cieszy się ich towarzystwem. Czy w Twoim „świecie” jest miejsce na Jezusa ?

Faryzeusze oskarżają Lewiego i jego przyjaciół – robią wyrzuty Jezusowi. Natomiast On nie patrzy w taki sposób. Przyjmuje ich takimi, jakimi są. Przyszedł właśnie do tych, którzy „się źle mają”. Słuchając ponownie tekstu Ewangelii, uświadom sobie, że Jezus zna ciebie oraz twoje życie i patrzy na nie z miłością. Jezus chce być z tobą zawsze – szczególnie gdy upadasz. On nie oskarża, lecz wyciąga dłoń. Pomyśl, że z radością patrzy na twoje życie – cieszy się nim i pragnie tobie towarzyszyć.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *