Ewangelia na 14 sierpnia 2021 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 14.08.2021 wg św. Mateusza 19, 13-15 z komentarzem:

Przynoszono do Jezusa dzieci, aby położył na nie ręce i pomodlił się za nie; a uczniowie szorstko zabraniali im tego.

Lecz Jezus rzekł: „Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie”.

Położył na nie ręce i poszedł stamtąd.

Komentarz do Ewangelii na 14 sierpnia:

Jezus na prośbę ludzi i w odpowiedzi na ich wiarę błogosławi dzieciom, kładąc na nie ręce. Wspiera je swoją modlitwą. Jak wielka była wiara osób przynoszących dzieci do Jezusa. Czy ty swoją wiarą i czynami wstawiasz się za innymi u Boga, prosząc Go o błogosławieństwo dla nich? Jak wspierasz i pomagasz osobom, którym czegoś brak lub czegoś poszukują?

Jezus zwraca również uwagę na to, że nie można być nieczułym na potrzeby innych. Tłumaczy uczniom, że nie można zabraniać ludziom szukania Bożej pomocy w sposób, który odczytują jako właściwy. Poświęć najbliższą chwilę na refleksję nad twoją wrażliwością. Czym ona dla ciebie jest? Dokąd prowadzi twoje życie?

Jezus poświęca czas najmłodszym i najmniejszym. Nie robi różnic pomiędzy ludźmi. Każdy jest dla Niego ważny i każdemu udziela swej łaski oraz błogosławieństwa, jednakże po modlitwie rusza dalej. Czasami zatrzymujemy się na drodze naszej wiary. W jakich okolicznościach takie zatrzymanie się jest dla ciebie owocne? Jak się wówczas czujesz? Mając na uwadze wszystko, czego właśnie doświadczyłeś, podziękuj Bogu za to, co najbardziej poruszyło twoje serce w trakcie dzisiejszej modlitwy.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *