Ewangelia na 14 października 2023 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 14.10.2023 wg św. Łukasza 11,27-28 z komentarzem:

Gdy Jezus mówił, jakaś kobieta z tłumu głośno zawołała do Niego: „Błogosławione łono, które Cię nosiło, i piersi, które ssałeś”. Lecz On rzekł: „Tak, błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i go przestrzegają”.

Komentarz do Ewangelii na 14 października:

Wydaje się, że Jezus swoją wypowiedzią zrobił wielkie wrażenie na kobiecie, która prawdopodobnie była matką lub chciała nią zostać. Usłyszane słowo obudziło w niej zachwyt nie tylko nad Nim, ale i wobec matki tak wspaniałego Człowieka. Ta kobieta dojrzała w Jezusie spełnione, piękne życie, co dla każdego rodzica jest potwierdzeniem sensu trudu wychowania. W czym dla ciebie wyraża się piękno życia?

Jezus odpowiada, bo Bóg zawsze odpowiada na wołanie. Nie skupia się jednak na swojej Matce. Misją Maryi było przyjęcie Wcielonego Słowa i wydanie Go na świat. Słowo Wcielone – Jezus ma swoje zadanie, a jest nim głoszenie Słowa, które usłyszał od Ojca. To co mówi, przyciąga ludzi, gromadzi ich, pobudza do poszukiwania. Jakie reakcje i zachowania wzbudza w tobie to, co mówi Jezus?

W odpowiedzi na wołanie kobiety słychać „tak” Jezusa. „Tak” jest akceptacją, gromadzeniem, umocnieniem. Jednocześnie Pan wskazuje na sens i cel gromadzenia się wokół Niego. Tym sensem i celem jest słuchanie i przestrzeganie Słowa Bożego. Czy słuchając Jezusa, odnajdujesz wolę Bożą, błogosławieństwo dla twojego życia? W modlitwie końcowej możesz porozmawiać z Panem o twoim życiu. Pytaj, o to, co jest dla Niego ważne. Dziel się tym, co jest ważne dla ciebie.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *