Ewangelia na 13 marca 2021 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 13.03.2021 wg św. Łukasza 18, 9-14 z komentarzem:

Jezus opowiedział niektórym, co dufni byli w siebie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść:

„Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz, a drugi celnik. Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: «Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie: zdziercy, niesprawiedliwi, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam».

A celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi, mówiąc: «Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!» Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony”.

Komentarz do Ewangelii na 13 marca:

To co łączy faryzeusza i celnika to pragnienie modlitwy, pragnienie rozmowy z Bogiem. W tym celu obaj przyszli do świątyni. Wiedzieli gdzie jest najlepsze miejsce na modlitwę i mieli na nią czas. A ty jak chcesz się modlić to co robisz? Czy masz swój czas i swoje miejsce na modlitwę.

Treścią ich modlitwy było to, co noszą w swoim sercu. Mówią Bogu o tym czym żyją. Faryzeusz mówi o innych, widzi swoją wyższość na innymi, chce zmieniać innych, a nie siebie. Celnik mówi o sobie, o tym, że chce zmieniać swoje życie, by było lepsze. Co jest treścią Twojej modlitwy?

Jezus w dzisiejszej Ewangelii daje instrukcję jak się modlić. Instrukcja ta nie dotyczy słów czy formuły modlitwy. Instrukcja, którą daje Jezus dotyczy postawy serca. Modlitwa to nie wizyta w serwisie komputerowym, gdzie powiemy co nie działa w sprzęcie, co należy wymienić, ale w zasadzie nic nie mówimy o sobie. Co powiesz dzisiaj Bogu o sobie samym? Z ufnością opowiedz Bogu co skrywa Twoje serce. Niech czas modlitwy będzie zawsze spotkaniem serc – serca Boga i serca człowieka.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *