Ewangelia na 13 maja 2021 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 13.05.2021 wg św. Jana 16, 16-20 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów:

„Jeszcze chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie”. Wówczas niektórzy z Jego uczniów mówili między sobą: „Cóż to znaczy, co nam mówi: „Chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie”; oraz: „Idę do Ojca”?” Mówili więc: „Cóż znaczy ta chwila, o której mówi? Nie rozumiemy tego, co powiada”.

Jezus poznał, że chcieli Go pytać, i rzekł do nich: „Pytacie się jeden drugiego o to, że powiedziałem: „Chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie?” Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz przemieni się w radość”.

Komentarz do Ewangelii na 13 maja:

Spójrz, ile w tym momencie jest cierpienia, ludzkich tragedii, bezsilności, beznadziei i miejsc na świecie, o których można by pomyśleć, że: „Bóg o nich zapomniał”. Bo czy znajdujesz inne wyjaśnienie dla niezawinionego cierpienia? Sądzisz jednak, że naprawdę Boga nie ma wśród tych miejsc?

Pomyśl o ludziach, którzy otaczają cię w codzienności. Z pewnością są pośród nich i tacy, od towarzystwa których chętnie stronisz. Może zabrakło okazji, by się poznać, albo poróżniła was jakaś sprawa. Czy jednak i te osoby nie są tak samo upragnione przez Boga jak i ty?

Kiedy widzisz w lustrze swoją twarz, widzisz siebie w prawdzie. Możesz dostrzec własne piękno, odciśniętą historię życia, zmarszczki powstałe od śmiechu. Tuż obok jednak są także ślady po łzach, niezatarta pamięć o momentach bólu, doświadczenia ludzkiej biedy. Czy i w tych drugich naprawdę Bóg nie był z Tobą? Spraw Panie, abym uwierzył, że to, co jest niemożliwe dla mnie, zawsze możliwe jest dla Ciebie.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *