Ewangelia na 13 czerwca 2023 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 13.06.2023 wg św. Mateusza 5, 13-16 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi. Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze.

Nie zapala się też lampy i nie umieszcza pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciła wszystkim, którzy są w domu. Tak niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie”.

Komentarz do Ewangelii na 13 czerwca:

Odkąd ludzkość odkryła sól, ta stała się źródłem jej bogactwa. Twoje odkrycie Jezusa powinno być źródłem bogactwa dla ciebie, dla twojej rodziny, znajomych, współpracowników. Twoje życie kiedyś dzięki Jezusowi nabrało smaku. Jak to się stało, kiedy? Czy nadal troszczysz się o to, aby twoje życie miało smak?

Jezus często używał przypowieści i alegorii, by mówić, czym jest wiara, na czym polega budowanie królestwa Bożego. Dziś mówi o tym, że łaska wiary, chrześcijańskiego powołania nie jest darem tylko dla nas , ale przez nas dla całej ludzkości.

Skromność i pokora są cnotami. Owoce życia w łączności z Jezusem zasługują na ujawnienie, bo nie siebie wtedy stawiasz na świeczniku, ale pokazujesz, jak łaskawy i dobry okazał się Pan. On, Święty świętych i Światłość światłości, zasługuje na chwałę i uwielbienie. Jezus zaprasza dzisiaj, aby dzielić się doświadczeniem wiary z innymi. Jak dzielenie się doświadczeniem wiary, doświadczeniem otrzymanego dobra, wygląda w twoim życiu? W postawie uwielbienia podziękuj Bogu za dar wiary, za zdolność do czynienia dobra. Podziękuj za wszystkich ludzi, którzy wobec ciebie świadczyli o Jego miłości słowem i uczynkami.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *