Ewangelia na 12 sierpnia 2019 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 12.08.2019 wg św. Mateusza 17, 22-27 z komentarzem:

Gdy Jezus przebywał w Galilei z uczniami, rzekł do nich: „Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. Oni zabiją Go, ale trzeciego dnia zmartwychwstanie”. I bardzo się zasmucili.

Gdy przyszli do Kafarnaum, przystąpili do Piotra poborcy didrachmy z zapytaniem: „Wasz Nauczyciel nie płaci didrachmy?” Odpowiedział: „Tak”. Gdy wszedł do domu, Jezus uprzedził go, mówiąc: „Szymonie, jak ci się zdaje: Od kogo królowie ziemscy pobierają daniny lub podatki? Od synów swoich czy od obcych?” Gdy Piotr powiedział: „Od obcych”, Jezus mu rzekł: „A zatem synowie są wolni.

Żebyśmy jednak nie dali im powodu do zgorszenia, idź nad jezioro i zarzuć wędkę. Weź pierwszą złowioną rybę, a gdy otworzysz jej pyszczek, znajdziesz statera. Weź go i daj im za Mnie i za siebie”.

Komentarz do Ewangelii na 12 sierpnia:

Pan Jezus nie chce, aby ludzie traktowali Go w specjalny sposób i dlatego – tak jak inni – chce zapłacić należny podatek. Nie chce być w jakikolwiek sposób wyróżniany. Zastanów się – może ta postawa Jezusa jest zaproszeniem do pokory w myśleniu o sobie? Czy chcesz być cichym i pokornym uczniem Jezusa? Co to mogłoby dla ciebie oznaczać?

Tekst Ewangelii pokazuje, jak ważna jest pokora i szacunek wobec innych. Jezus, płacąc podatek, szanuje i respektuje lokalny zwyczaj. Pomyśl, jak zwracasz się do ludzi wokół siebie? Czy starasz się odpowiadać im z miłością, dobrocią i chęcią pomocy?

Może zdarza ci się pomyśleć, że jesteś lepszy od innych, bo udało ci się osiągnąć sukces w życiu zawodowym lub osobistym. Może czasem myślisz, że to, co masz, zawdzięczasz tylko sobie. Czy dostrzegasz twórczą i wspierającą obecność Jezusa w swoim życiu? W jakich momentach czujesz, że Jezus ci pomaga? Poproś Ducha Świętego o umiejętność dostrzegania pokornej obecności Boga w tobie i drugim człowieku.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.