Ewangelia na 12 czerwca 2019 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 12.06.2019 wg św. Mateusza 5, 17-19 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić.

Zaprawdę bowiem, powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim.

A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim”.

Komentarz do Ewangelii na 12 czerwca:

Jezus przyszedł na świat, stał się człowiekiem. Jego przyjście na świat jest również wejściem w twoje życie. Zagościł w nim w sposób bardziej lub mniej dla ciebie świadomy. Co spowodowało, że Jego obecność stała się realna w twoim życiu? Jakie wydarzenia uświadomiły tobie, że Jezus chce z tobą iść przez życie?

Wchodząc w twoje życie Jezus nie chce znosić tego, co było wcześniej w twoim życiu. Nie chce wymazać twoich wspomnień, ale poprzez to, co przeżyłeś, chce ciebie formować, chce przybliżać ciebie do Ojca. Spójrz na swoje życie i zastanów się, co miało kluczowy wpływ na twoją postawę dzisiaj.

Jezus chce wypełnić twoje życie. Chce, by nabrało smaku, sensu. Ile było trudnych sytuacji w twoim życiu? Czy potrafisz oddać je Jezusowi, by On wszedł w nie i w ten sposób wypełnił twoje życie? Ale sens życia to nie tylko trudy, lecz też radości. Takie chwile też chciej oddawać Jezusowi. Dziękuj Jezusowi za wszystkie chwile twojego życia. Może szczególnie te, które były trudne, bolesne.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *