Ewangelia na 10 listopada 2021 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 10.11.2021 wg św. Łukasza 17, 11-19 z komentarzem:

Zdarzyło się, że Jezus, zmierzając do Jeruzalem, przechodził przez pogranicze Samarii i Galilei.

Gdy wchodzili do pewnej wsi, wyszło naprzeciw Niego dziesięciu trędowatych. Zatrzymali się z daleka i głośno zawołali: „Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami!” Na ten widok rzekł do nich: „Idźcie, pokażcie się kapłanom!” A gdy szli, zostali oczyszczeni. Wtedy jeden z nich, widząc, że jest uzdrowiony, wrócił, chwaląc Boga donośnym głosem, padł na twarz u Jego nóg i dziękował Mu. A był to Samarytanin.

Jezus zaś rzekł: „Czyż nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? Czy się nie znalazł nikt, kto by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec? „Do niego zaś rzekł: „Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła”.

Komentarz do Ewangelii na 10 listopada

Natura człowieka jest bardzo dziwna. Zawsze chcemy więcej. Jeśli jest zimno, chcemy żeby było ciepło. Jeśli pada śnieg, marzymy o upalnym wieczorze. Jesteśmy głodni i natychmiast coś zjadamy. Kiedy coś zjemy, mówimy: dlaczego tak dużo zjadłem? Kiedy jesteśmy sami, pragniemy towarzystwa. Kiedy jesteśmy wśród ludzi, pragniemy wrócić do pustego pokoju.

Zawsze chcemy więcej i więcej. Łatwo jest prosić i dziękować, za sytuacje kiedy Ci się wiodło dobrze i po Twojej myśli. A czy kiedykolwiek podziękowałeś Bogu za te trudne chwile, gdy świat nie był taki jasny i pełen kolorów? Paradoksalnie to właśnie wtedy On jest najbliżej Ciebie, bo tylko gdy jesteś poraniony i połamany pozwalasz się Bogu do siebie zbliżyć i zaopiekować.

Jeśli potrafisz okazać wdzięczność, to znaczy, że masz wrażliwe serce. Wrażliwe serce to takie, które jest przebite strzałą miłości Jezusa. To serce, które potrafi dostrzec Jego działanie i łaskę we wszystkim co spotyka – w tych dobrych i złych chwilach. Na koniec dzisiejszej modlitwy podziękuj Jezusowi za to, że tak hojnie Cię obdarza każdego dnia. Poświęć Mu kilka minut, aby okazać swoją wdzięczność.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *