Ewangelia na 10 listopada 2018 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 10.11.2018 wg św. Łukasza 16, 9-15 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną, aby gdy wszystko się skończy, przyjęto was do wiecznych przybytków. Kto w bardzo małej sprawie jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w bardzo małej sprawie jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie. Jeśli więc w zarządzaniu niegodziwą mamoną nie okazaliście się wierni, to kto wam prawdziwe dobro powierzy?

Jeśli w zarządzaniu cudzym dobrem nie okazaliście się wierni, to któż wam da wasze? Żaden sługa nie może dwom panom służyć. Gdyż albo jednego będzie nienawidził, a drugiego miłował; albo z tamtym będzie trzymał, a tym wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie!»

Słuchali tego wszystkiego chciwi na grosz faryzeusze i podrwiwali sobie z Niego. Powiedział więc do nich: «To wy właśnie wobec ludzi udajecie sprawiedliwych, ale Bóg zna wasze serca. To bowiem, co za wielkie uchodzi między ludźmi, obrzydliwością jest w oczach Bożych».

Komentarz do Ewangelii na 10 listopada:

Pieniądze mogą stanąć pomiędzy tobą a Bogiem. Nawet niezauważalnie mogą stać się głównym celem twoich dążeń, głównym motywem działania. Mogą budzić chciwość i nieuczciwość. Prowadzić do pracoholizmu, lekceważenia trzeciego przykazania „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”, do zaniedbania życia rodzinnego, a nawet własnego zdrowia.

Przywiązanie do pieniędzy może też przejawiać się w lęku przed brakiem pieniędzy, w braku zaufania Bożej Opatrzności. W pracy czy jej poszukiwaniu pamiętaj o słowach Apostoła i Psalmisty: „Wszystkie wasze troski przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was” oraz „Powierz Panu swą drogę. Zaufaj Mu, a On sam będzie działał”.

Twoją mamoną mogą być także inne nieuporządkowane przywiązania i uzależnienia – od ludzkiej opinii, zazdrości, nieprzebaczonej urazy, nadmiernej troski o własny wygląd, od internetu. Spróbuj odkryć własną mamonę i postanów się jej wyrzec. Oddaj Jezusowi to, co najbardziej przeszkadza ci w pójściu za Nim w wolności serca. Proś Go o wyzwolenie serca od przeszkód i powierz Mu swoje życie.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *