Ewangelia na 1 sierpnia 2023 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 1.08.2023 wg św. Mateusza 13,36-43 z komentarzem:

Jezus odprawił tłumy i wrócił do domu. Tam przystąpili do Niego uczniowie, mówiąc: „Wyjaśnij nam przypowieść o chwaście”. On odpowiedział: „Tym, który sieje dobre nasienie, jest Syn Człowieczy. Rolą jest świat, dobrym nasieniem są synowie królestwa, chwastem zaś synowie Złego. Nieprzyjacielem, który posiał chwast, jest diabeł; żniwem jest koniec świata, a żeńcami są aniołowie.

Jak więc zbiera się chwast i spala w ogniu, tak będzie przy końcu świata. Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia oraz tych, którzy dopuszczają się nieprawości, i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego. Kto ma uszy, niechaj słucha!”

Komentarz do Ewangelii na 1 sierpnia:

Po odprawieniu tłumów Jezus wyjaśnia uczniom przypowieść. Wyjaśnienie kieruje do tych, którzy są najbliżej Niego, czyli również do ciebie. Dziś, gdziekolwiek jesteś, jeśli słuchasz tej modlitwy, to znaczy, że jesteś wybrany. Wybrany, aby lepiej poznać przesłanie Jezusa. Warto to dostrzec i ucieszyć się tym. Warto zrobić jeszcze
krok dalej i już dziś przygotować się na to, że kiedyś to ty będziesz musiał wyjaśnić to przesłanie innym.

Jeśli poważnie traktujesz swoją wiarę, to musisz przyznać, że piekło istnieje. Istnieje, bo wierzysz, że ludzie są wolni i mogą wybrać życie z Bogiem lub bez Niego. Jednak nie powinien być to powód do smutku lub strachu. Dobrą reakcją jest motywacja, aby lepiej wykorzystać dany ci czas i podejmować jak najlepsze wybory.

Na końcu Bóg da ci to, co kochasz najbardziej. Tego można być pewnym. Niewiadoma jest jedynie po twojej stronie, bo od ciebie zależy, co ostatecznie wybierzesz. Czy zdecydujesz się na życie z Nim, czy bez Niego. Odpowiedź nie jest oczywista, dużo zależy od tego, co robisz już dziś. Dzisiejsza odpowiedź wpływa na tę ostateczną. Warto uświadomić sobie, jak ona brzmi. I jak chcesz, żeby zabrzmiała jutro. Módl się tymi słowami: Panie, nie pozwól mi nigdy zapomnieć, że czekasz na mnie na końcu mojej drogi życia.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *