Ewangelia na 1 sierpnia 2018 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 1.08.2018 wg św. Mateusza 13, 44-46 z komentarzem:

Jezus opowiedział tłumom taką przypowieść: «Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli.

Znalazł go pewien człowiek i ukrył ponownie. Uradowany poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił tę rolę.

Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do kupca poszukującego pięknych pereł. Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją».

Komentarz do Ewangelii na 1 sierpnia:

Nie sposób słowami opisać tej rzeczywistości, jaką jest Królestwo Niebieskie. Jezus chce nam nie tylko ją w jakiś sposób przybliżyć, ale także rozbudzić żywe pragnienie przebywania w Jego Królestwie. Aby to uczynić, musi uciekać się do różnych przypowieści i porównań. Czy jest coś, jakieś przeżycie lub uczucie, którego nie potrafisz opisać słowami? Co to jest? Przypomnij je sobie tak dokładnie, jak tylko potrafisz.

Pomyśl o takim wydarzeniu, którego nie da się po ludzku opisać, kiedy brakuje już słów. Kiedy serce wypełnia radość i miłość, a oczy pełne są łez wzruszenia. Czy potrafisz tak myśleć o Królestwie Bożym – to znaczy o przebywaniu w intymnej relacji miłości, sam na sam z Jezusem?

Człowiek z dzisiejszej Ewangelii pozbywa się wszystkiego, byle tylko osiągnąć swój cel. Jest radykalny i niezwykle odważny. Nie boi się konsekwencji swoich wyborów. Wie, że to, czego pragnie, jest już w zasięgu jego ręki. Wie, że niczego więcej mu nie potrzeba. Porozmawiaj z Jezusem o tym, co jest dla ciebie najważniejsze. O tym, bez czego nie wyobrażasz sobie życia. Jeżeli chcesz, poproś Jezusa o odwagę, abyś dzielnie zdobywał udział w Królestwie Niebieskim.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *