Ewangelia na 27 kwietnia 2021 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 27.04.2021 wg św. Jana 10, 22-30 z komentarzem:

Obchodzono w Jerozolimie uroczystość Poświęcenia Świątyni.

Było to w zimie. Jezus przechadzał się w świątyni, w portyku Salomona. Otoczyli Go Żydzi i mówili do Niego: „Dokąd będziesz nas trzymał w niepewności? Jeśli Ty jesteś Mesjaszem, powiedz nam otwarcie!” Rzekł do nich Jezus: „Powiedziałem wam, a nie wierzycie. Czyny, których dokonuję w imię mojego Ojca, świadczą o Mnie. Ale wy nie wierzycie, bo nie jesteście z moich owiec.

Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną, a Ja daję im życie wieczne. Nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy”.

Komentarz do Ewangelii na 27 kwietnia:

W dzisiejszym fragmencie Ewangelii Stwórca przemawia do Ciebie przez obraz owcy. Zwierzęcia, które jest łagodne i delikatne, ma miłe w dotyku futerko, spokojnie pasie się na łące. Owca, jeśli zna swojego pasterza i słyszy jego głos, jest spokojna, posłuszna i ufna temu, co on mówi.

Jezus jest twoim pasterzem. Codziennie czeka na spotkanie z tobą, aby cię wysłuchać, a następnie mówić jak do umiłowanego stworzenia – spokojnie i bez nerwów. Pragnie wytłumaczyć ci to, czego nie rozumiesz, pozwala coraz lepiej się poznawać. Możesz bez lęku zwracać się do Niego ze wszystkim, co przeżywasz: radością, bólem, smutkiem, niepewnością… Czy przychodzisz do Jezusa w chwilach przygnębienia lub radości?

Pasterz chce cię karmić Swoim ciałem, dać ci pić ze zdrojów wody żywej. Pragnie być blisko, by dawać ci pewność, że zawsze jest obok. W ten sposób pomaga ci podążać za Nim oraz głosić innym Jego słowa i przykład życia. Słuchać, poznawać i dawać świadectwo o Jezusie to zadanie nie tylko na dzisiaj, ale też na kolejne dni, tygodnie, miesiące i lata. Tylko od ciebie zależy, czy się tego podejmiesz. Nie będzie łatwo, ale na pewno warto… Chcesz?

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *