Ewangelia na 23 czerwca 2023 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 23.06.2023 wg św. Mateusza 6, 19-23 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną. Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje. Światłem ciała jest oko.

Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie rozświetlone. Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność!”

Komentarz do Ewangelii na 23 czerwca:

Ludzie posiadają dzisiaj coraz więcej rzeczy, jak np. gadżety technologiczne. Dziś często są one wręcz konieczne do pracy czy nauki. Jednak z drugiej strony rzeczy te czasem mogą także zniewalać i stawać się po prostu kolejnymi „skarbami”, które muszę mieć. Ale czy naprawdę muszę wszystko mieć?

Jezus zwraca uwagę, że to, co gromadzimy sobie na ziemi, jest nietrwałe i przemija. I na pewno nie to co posiadasz będzie decydowało o twoim zbawieniu, ale zgromadzone skarby w niebie. Pytanie więc, czym są te skarby? Kluczem do odpowiedzi jest twoje serce.

Gromadzenie skarbów w niebie to słuchanie Słowa Bożego i spełnianie dobrych uczynków. To po prostu bycie dobrym człowiekiem i naśladowanie Jezusa Chrystusa. A wszystko po to, żeby w twoim sercu mógł zamieszkać sam Pan Bóg, który jest największym skarbem. Wiele niepotrzebnych rzeczy wiąże nas ze sobą. Potrzeba w tym naszej wolności, aby wiedzieć, że to co posiadam, jest dobre o tyle, o ile pomaga nam w osiągnięciu zbawienia.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *