Ewangelia na 30 maja 2024 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 30.05.2024 (Mk 14,12-16.22-26) z komentarzem:

W pierwszy dzień Przaśników, kiedy ofiarowywano Paschę, zapytali Jezusa Jego uczniowie: „Gdzie chcesz, żebyśmy przygotowali Ci spożywanie Paschy?” I posłał dwóch spośród swoich uczniów z tym poleceniem: „Idźcie do miasta, a spotka was człowiek niosący dzban wody. Idźcie za nim i tam, gdzie wejdzie, powiedzcie gospodarzowi: Nauczyciel pyta: Gdzie jest dla Mnie izba, w której mógłbym spożyć Paschę z moimi uczniami? On wskaże wam na górze salę dużą, usłaną i gotową. Tam przygotujecie dla nas”.

Uczniowie wybrali się i przyszli do miasta, a tam znaleźli wszystko, tak jak im powiedział, i przygotowali Paschę. A gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał im, mówiąc: „Bierzcie, to jest Ciało moje”. Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, i pili z niego wszyscy. I rzekł do nich: „To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana. Zaprawdę, powiadam wam: Odtąd nie będę już pił napoju z owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić będę go nowy w królestwie Bożym”. Po odśpiewaniu hymnu wyszli w stronę Góry Oliwnej.

Komentarz do Ewangelii na 30 maja:

W dniu Paschy Pan Jezus przychodzi do pewnego domu. Chce się w nim zatrzymać razem ze swoimi uczniami. Nie był to bogaty pałac, ale izba, która zapewne wyglądała dość zwyczajnie. To właśnie obecność Pana Jezusa sprawia, że ten skromny pokój staje się niezwykły. Bliskość Pana Boga, Jego dotyk napełnia wszystko nowym sensem. Spróbuj wyobrazić sobie, że Pan Jezus przychodzi do tego, co w twoim życiu wydaje się szare, nieciekawe. Co czujesz na myśl o tym, że Pan Bóg chciałby się spotkać z tobą w twojej codzienności?

Pan Jezus bierze chleb w swoje ręce, a potem go przemienia. Chleb jest owocem ziemi i pracy człowieka. Wpierw ziarno jest uprawiane, później należy je zebrać i zmielić. Dopiero na końcu jest mieszane z innymi składnikami i wypiekane. Cały ten proces Pan Bóg bierze w swoje ręce i uświęca. Spróbuj zobaczyć, że również twoją pracę Pan Jezus chce przemienić. Zastanów się, jak On na nią patrzy.

Spróbuj zobaczyć, jak Pan Jezus bierze chleb i wino w swoje dłonie. Jak ofiaruje je Ojcu, który każdego dnia pomaga człowiekowi. Na zakończenie modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym, co się zrodziło w twoim sercu. Możesz opowiedzieć Mu o swojej pracy albo zapytać lub poprosić, o co chcesz.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *